Неділя, 19.05.2024, 02:03
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Мої статті

КЛАСИФІКАЦІЯ твердопаливних котлів
 
КЛАСИФІКАЦІЯ твердопаливних котлів
 
Дані пристрої розділяються на кілька підвидів:
 
- Твердопаливні котли традиційного виду;
- Газогенераторні котли на дровах (піролізні);
- Котли тривалого горіння;
- Пелетні котли.
 
Котли традиційного типу конструктивно дуже схожі зі звичайною піччю, в якій є вікно для подачі пального, а також димар і топкова камера. В якості палива для традиційних котлів можна використовувати дерево або вугілля. Ключовий елемент такого котла - це теплообмінник. Він передає теплоносія теплову енергію. У модельному ряду класичних котлів на твердому паливі слід виділити моделі, які виготовлені з різних металів: чавуну або сталі.
 
Піролізні котли, або, як їх ще називають, газогенераторні дров'яні котли, виробляють теплову енергію при спалюванні твердого палива. У таких апаратів високий ККД, тому з невеликого обсягу дерева можна отримати більше теплової енергії, ніж у традиційному котлі. Адже в даному типі котлів горить не сама деревина, закладена в камеру, а газ, який виділяється з неї в процесі піролізу. Це і є основною особливістю і «секретом» даного типу котлів, які отримали в наші дні досить широке поширення.
 
Котли тривалого горіння є підвидом твердопаливних котлів, у яких процес горіння, а також подача повітря обмежені верхньою частиною шару палива. Тому такі апарати ще називають котлами верхнього горіння. Даний принцип роботи дозволяє одноразово завантажувати в топку великий обсяг палива. Подібні котли називають котлами тривалого горіння, так як вони вимагають рідкісного обслуговування, що дуже зручно.
 
Пелетний котел в якості пального використовує паливні гранули з деревини. Останні виробляються з відходів деревини: тирси, стружки, а також інших залишків і відходів деревообробних цехів і підприємств. По суті роботи такий котел практично не відрізняється від звичайного твердопаливного котла традиційної схеми, в якому спалюється деревина. Його ключова відмінність - це наявність крім камери згоряння спеціального бункера, оснащеного автоматикою для забезпечення подачі палива безпосередньо в камеру. Це робить даний тип котлів практично не обслуговуються. Адже закладати вручну пально в них не потрібно.
 
Посилання на джерело: http://altep.ua/produkciya/
 
Категорія: Мої статті | Додав: kotluservice (12.06.2015)
Переглядів: 527 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
avatar